Lewisas Hamiltonas: pasaulio čempiono karjera

Turinys:

Lewisas Hamiltonas yra garsus Didžiosios Britanijos Formulės 1 lenktyninių automobilių vairuotojas. Dabar jis žaidžia „Mercedes“komandoje, su kuria pilotas sutartį pasirašė 2013 metais. Lewisas nėra vedęs. Gandai apie romantiškus Lewiso Hamiltono ir Rihannos santykius dažnai pasirodydavo spaudoje, tačiau pats lenktynininkas ne kartą teigė, kad žinomą dainininką pažįsta jau seniai, o jie tebuvo draugai.

Karjeros pradžia

Lewisas gimė 1985 m. Būdamas 11 metų jis pradėjo važinėtis kartingais, kaip ir dauguma Formulės 1 pilotų. 2001 m. jis dalyvavo „Formula Renault“žiemos serijoje. Hamiltonas nuvažiavo keturias lenktynes ir bendroje įskaitoje užėmė 5 vietą, nelaimėdamas nė vieno medalio.

Lewisas Hamiltonas ir Rihanna

Debiutas ir čempionatas

2007 m. pirmosiose lenktynėse Hamiltonas iškovojo bronzą. Visus šokiravo brito debiutas. Bet tai buvo tik pradžia. Malaizijos „Grand Prix“lenktynėse Lewisas Hamiltonas tapo antras, paskui iškovojo sidabrą Bahreine, Ispanijoje ir Monake. Šeštasis ir septintasis Formulės 1 etapai pilotui tapo „auksiniu“. Pirmą kartą Lewisas ant aukščiausio laiptelio žengė Kanadoje, o antrą kartą – JAV. Be to, Hamiltonas iškovojo bronzą Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Po to įvyko nesėkmė -9 vieta Europos Grand Prix. Po nesėkmės Lewisas Hamiltonas iškart sugebėjo iškovoti pergalę – „Grand Prix“Vengrijoje pilotui atnešė trečiąjį auksą karjeroje.

Tada tris etapus britas negalėjo laimėti nė karto, tik vieną kartą užėmė antrąją vietą. Japonijoje Lewisui Hamiltonui vėl pavyko laimėti. Kinijoje vykęs 16-asis sezono „Grand Prix“sportininkui buvo katastrofa. Pilotas nesugebėjo baigti lenktynių ir gerokai apsunkino sau kovą dėl čempiono titulo. Paskutinėse sezono lenktynėse viename iš posūkių užstrigo Hamiltono bolidas. Jis užėmė septintąją vietą, o tai neleido jam tapti F1 čempionu debiutiniame sezone.

Lewisas Hamiltonas

Tačiau britui titulo ilgai laukti nereikėjo. Jau kitą sezoną jis sugebėjo laimėti Formulę 1. Po pergalės Australijoje Lewisas Malaizijoje užėmė 5 vietą, Bahreine jis buvo 13-as. Po to jis galėjo grįžti ant podiumo. Ispanijoje, Turkijoje ir Monake lenktynininkas užėmė atitinkamai 3, 2 ir 1 vietas. Pasitraukęs per Grand Prix Kanadoje ir 10 vietą etapuose Prancūzijoje, Hamiltonas per penkias paskesnes lenktynes sugebėjo laimėti 4 podiumus, iš kurių 2 buvo auksiniai. Lewisas iškovojo paskutinę pergalę čempionato sezone Kinijoje. 98 taškai leido britui laimėti bendrąją įskaitą.

Antrasis ir trečiasis čempionatai

Kiti penki sezonai Lewisui Hamiltonui nepasiteisino. Jis sezoną baigė tris kartus ketvirtas ir du kartus penktas. Vos per 5 sezonus lenktynininkas sugebėjo iškovoti 13 pergalių. 2014 m. Hamiltonas sugebėjo susigrąžinti Formulės 1 titulą.

Australijos Grand Prix Lewisui nepavykoiki galo, bet tada iškovojo 4 pergales iš eilės. Šeštajame etape, kuris vyko Monake, Hamiltonas tapo antruoju. Kanadoje jam nepavyko finišuoti antrą kartą sezone. Tada buvo Austrijos Grand Prix, kur Lewisas Hamiltonas iškovojo sidabro medalį. Dar viena pergalė buvo iškovota gimtojoje JK, o po to – 3 trečiosios vietos. Belgijoje britas vėl paliko trasą, bet tada sugebėjo laimėti 6 etapus iš 7. 384 taškai padarė Hamiltoną dukart Formulės 1 čempionu.

Lewiso Hamiltono Grand Prix

Po metų jis antrą kartą iš eilės laimėjo Formulę 1 ir iškovojo 10 pergalių. Per du sezonus britui tik kartą nepavyko užlipti ant prizininkų pakylos, jei neskaičiuosime lenktynių, kuriose jis nefinišavo. Praėjusį sezoną britas laimėjo 10 etapų ir turnyrinėje lentelėje tapo antras. Šiais metais Lewisas Hamiltonas yra 2 vietoje po 4 etapų.