Slidininkas Northug Petter: biografija, pasiekimai ir įdomūs faktai

Turinys:

Anonim

Northug Petter yra garsus Norvegijos slidininkas. Jis turi daugybę apdovanojimų ir įrašų. Jis 13 kartų tapo pasaulio čempionu, du kartus laimėjo olimpines žaidynes. Pasaulio čempionate jis tapo absoliučiu rekordininku, sugebėjęs laimėti visas šešias disciplinas. Taip pat dukart tapęs pasaulio taurės laimėtoju, jis gavo neoficialų slidžių karaliaus titulą. Du kartus pripažintas geriausiu Norvegijos sportininku. Varžovai jį pažįsta dėl unikalaus sugebėjimo įsibėgėti finišo tiesiojoje, iškovojant pergalę galingu trūkčiojimu. Jam ypač sekasi čiuožimo stilius.

Slidininko biografija

northug Petter

Northug Petter gimė 1986 m. Jis gimė Norvegijos Musviko mieste Nur-Trendelag provincijoje. Savo karjerą profesionaliame sporte jis pradėjo dalyvaudamas žemyno varžybose. Visų pirma, jis pasiekė tam tikros sėkmės Skandinavijos lenktynėse, septynis kartus lipdamas ant prizininkų pakylos. Sėkmingiausios jam buvo persekiojimo lenktynės ir 15 kilometrų startai.

Nortug Petter debiutavo Pasaulio taurėje 2005–2006 m. sezone. Jis debiutavo sprinte, vykusiame Drammene. Northugas Petteris finišavo 35-as. Tuo pačiu metu jis ir toliau lygiagrečiai dalyvavo Skandinavijos varžybose. Sezono pabaigojebuvo oficialiai paskelbta, kad jis gauna vietą nacionalinėje komandoje.

Tuo pat metu per pirmąjį savo sezoną pasaulio čempionate Nortugas iškovojo pirmąją pergalę. 2006 m. kovo 8 d. jis finišavo pirmas skiatlone Falune, Švedijoje. Už savęs jis paliko du vokiečius – Tobiasą Angererį ir Axelį Teichmanną.

Northug Petter paskutinėse to sezono lenktynėse finišavo antras. Tame pačiame skiatlone jis praleido pergalę, finišo tiesiojoje švedui Matthiasui Fredrikssonui pralaimėdamas mažiau nei keturias sekundes. Apskritai jis savo pirmąjį pasaulio taurės sezoną baigė 15-oje vietoje.

Ateities žvaigždė

Petterio Northugo asmeninis gyvenimas

Ateities žvaigždė – taip Nortugą jo sportinės karjeros pradžioje vadino daugelis žurnalistų ir jiems nepasisekė. Dėl sutarties su juo vienu metu varžėsi keli slidinėjimo įrangos gamintojai. Pergalę šioje akistatoje iškovojo Fisheris. Tuo metu Nortugas dar buvo jaunesnysis, tačiau nepaisant to, į jo sutartį buvo įtrauktas tarifas. To jaunam sportininkui dar niekada nebuvo padaryta. Kaina buvo padauginta iš 5, su sąlyga, kad Nortugas iki 2007 m. pabaigos atves Norvegijos rinktinę į pasaulio elitą.

2006 m. žiemos olimpinės žaidynės vyko Turine, Italijoje, tačiau Nortugas nebuvo įtrauktas į nacionalinę komandą. Skandinavai iškovojo 3 sidabro ir vieną bronzos medalį. Šis pasirodymas buvo laikomas nesėkmingu. Tada daugelis, kaip ir pats Nortugas, stebėjosi, kodėl jo nepateko į olimpines žaidynes.

Pirmoji didelė sėkmė jį pasiekė pasaulio čempionate, kuris įvyko 2007 m. Sapore, Japonijoje. Nortugas laimėjo estafetę. Ir po dvejų metųPirmąjį aukso medalį pasaulio čempionate asmeninėse lenktynėse iškovojo čekas Liberecas. Norvegas pirmas buvo persekiojimo lenktynėse, įveikęs 15 kilometrų klasikiniu stiliumi, o dar tiek pat – čiuoždamas. Puiki pergalė tose lenktynėse buvo pripažinta vienu geriausių Petterio Northugo finišų.

Karališkieji metai

Petteris Nortugas ir Karolina

2010 m. Nortugui buvo tikrai nuostabūs metai. Sezono pabaigoje jis pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio taurę. 9 kartus Nortugas į finišą atėjo pirmas, dar 6 kartus buvo antras ir vieną kartą užėmė trečią vietą. Kovos įvaizdį jam pavyko primesti tik antru bendroje įskaitoje tapusiam čekui Lukasui Baueriui. Tačiau iš tikrųjų kovos nebuvo, nes Northugo pranašumas buvo 600 taškų.

Tais pačiais metais norvegas triumfavo Vankuverio (Kanada) olimpinėse žaidynėse. Nors iš pradžių viskas klostėsi ne taip. Nortugas 15 km laisvuoju stiliumi finišavo 41-as ir buvo persekiojimo lyderių grupėje, kol paskutiniame įkopime atsiliko ir užėmė tik 11 vietą.

Tačiau 50 km masiniame starte finišo tiesiojoje jam pavyko trimis dešimtosiomis sekundės dalimis aplenkti vokietį Axelį Teichmanną ir laimėti pirmąjį olimpinį aukso medalį.

Estafetėje Nortugas bėgo paskutiniame etape, distanciją pradėdamas nuo ketvirtos vietos. Jam pavyko aplenkti lyderius, tačiau iki to laiko nuo persekiotojų atitrūko švedas Markusas Hellneris, tad norvegai iškovojo sidabrą.

Paskutiniame sprinte Nortugas kovojo su dviem rusais NikitaKryukovas ir Aleksandras Panžinskis, pralaimėję jiems ir iškovoję bronzą.

Finaliniame komandiniame sprinte Nortugas iškovojo dar vieną olimpinį auksą poroje su Øysteinu Pettersenu. Norvegijos komandai tai buvo triumfuojanti olimpiada, kurioje jie užėmė pirmąją vietą bendroje lygumų slidinėjimo įskaitoje.

Antrasis pasaulio čempionato triumfas

Petter Northug geriausiai apdainuoja

2010–2011 m. pasaulio čempionate Nortug pralaimėjo šveicarui Dario Colognier ir užėmė antrąją vietą. 2011–2012 m. sezone jis tapo trečias, leisdamas Kelno ekipai padaryti auksinį dublį. Tik 2012/13 sezone jis susigrąžino stipriausio planetos slidininko titulą.

Bendrojoje įskaitoje jis aplenkė šveicarą Dario Colognier, kuris šį kartą buvo trečias, ir rusą Aleksandrą Legkovą, kuris finišavo antroje vietoje. Galutinis jo pranašumas buvo beveik 200 taškų nuo artimiausio persekiotojo.

Antrasis olimpinis triumfas

slidininkas northugas Petteris

Tačiau antrosios olimpinės žaidynės jo karjeroje buvo nesėkmingos. Iš pradžių jis praleido 15 km lenktynes klasikiniu stiliumi. Tada jam nepavyko slidinėti ir užėmė tik 17 vietą.

Lenktynėse 50 kilometrų nuo masinio starto užėmė 18 vietą. Arčiausiai olimpinio medalio estafetėje buvo Nortugas. Jis vėl nubėgo paskutinę koją. Tačiau šį kartą jam nepavyko užpildyti spragos, kurią tautiečiai susidarė lenktynių pradžioje. Nortugas išvedė Norvegijos komandą į ketvirtą vietą, beveik 40 sekundžių atsilikdamas nuo prancūzo Ivano Bouate.

Laisvojo stiliaus sprinto lenktynėse Northugas netikėtaipralaimėjo pusfinalyje, o paskutinę olimpiados dieną, poroje su Ola Vigen Hattestad, vyrų komandiniame sprinte tapo tik ketvirtas. Galiausiai jam nepavyko iškovoti nė vieno medalio, tačiau tai nesutrukdė jo komandai laimėti bendrąją lygumų slidinėjimo rungtį.