Geriausi praėjusių 2017 m. Kazachstano sportininkai

Turinys:

Metų pabaigoje kai kurie sporto informaciniai leidiniai atlieka skaitytojų apklausą, siekdami nustatyti geriausius sportininkus Kazachstane. Todėl kiekvienas portalas pateikia savo kategorijų ir nominacijų versiją. Geriausio nustatymas yra nuolatinių diskusijų procesas. Todėl atlikime tyrimą patys, remdamiesi visų gautų rezultatų vidurkiu. Šiame straipsnyje surinkome geriausius Kazachstano sportininkus, kurių vardai dabar yra įtraukti į pasaulio sporto reitingus.

1 vieta - Genadijus Golovkinas (boksas): 75, 3% balsų

2017 metais garsus Kazachstano sportininkas – boksininkas Genadijus Golovkinas (dar žinomas kaip Triple G) turėjo tik 2 kovas. Pirmasis įvyko kovo 18 d. prieš Danielį Jacobsą dėl čempiono titulo iš karto keturiose kategorijose (IBF, WBA, WBO, WBC). Toje pačioje kovoje buvo žaidžiamas super čempiono titulas, rašo žurnalas „The Ring“. Tai taip pat reikšmingas įvykis. Genadijus Golovkinas jau yra visų išvardytų statusų čempionas. Todėl kazachų boksininkas tik apgynė savo titulą.

Genadijus Golovkinas

Golovkino profesionalo karjeroje ši kova buvo pirmoji pagalfaktas, kad boksininkas vedė 12 raundų kovą. Buvo sunku. Tačiau Genadijus dar kartą įrodė savo svorio kategorijos pasaulio čempiono pranašumą.

Antroji kova įvyko 2017 m. rugsėjo 16 d. prieš meksikietį Saulą Alvarezą. Kovos išvakarėse visa pasaulio žiniasklaida pasipylė antraštėmis, kad kova buvo sensacinga. Visi Genadijaus Golovkino diržai buvo uždėti ant linijos. Teisėjai nusprendė skelbti lygiąsias. Tai sukėlė daug ginčų tarp ekspertų ir bokso gerbėjų. Kazachstano „Triple G“per savo karjerą nebuvo žaidęs lygiosiomis.

Genadijui Golovkinui buvo neįtikėtinai sėkmingi metai ir jis nusipelno būti pirmuoju geriausių Kazachstano sportininkų reitinge.

2 vieta – Kairat Eraliev (boksas): 7,3% balsų

27 metų boksininkas Kairatas Jeralijevas iškovojo aukso medalį 2017 m. pasaulio bokso čempionate Hamburge, taip pat iškovojo bronzą Azijos čempionate Taškente svorio kategorijoje (iki 56 kg). Finale įveikęs amerikietį, Kairatas Jeralijevas atnešė pirmąjį auksą savo šaliai pasaulio čempionate.

Kairatas Eralijevas

3 vieta – Akžurekas Tanatarovas (laisvosios imtynės): 3,7 % balsų

Kazachstano Respublikos atletų trejetuką užbaigia Akžurekas Tanatorovas, kuriam 2017 metais svorio kategorijoje iki 70 kg pavyko iškovoti aukso medalį Azijos čempionate ir bronzą pasaulio čempionate. Anksčiau sportininkas buvo apdovanotas bronza 2012 metų olimpiadoje. Stebina tai, kad mūsų topuose visus prizus atsiėmė kovos menų atstovai. Sutapimas? Vargu.

AkžurekasTanatorovas

4 vieta - Meirambekas Ainagulovas (graikų-romėnų imtynės): 3, 1% balsų

2017 metų rugpjūčio mėnesį Meirambekas tapo pasaulio vicečempionu svorio kategorijoje iki 59 kg (varžybos vyko Paryžiuje). Tų pačių metų gegužę graikų-romėnų kovotojas laimėjo sidabro medalį Azijos varžybose Naujajame Delyje.

Kazachstanas iškovojo auksą

Daugelis ekspertų prognozavo sportininkui besąlygišką pergalę pasaulio čempionate Paryžiuje. Tačiau pasirodė kiek kitaip. Meirambekas Ainagulovas yra jaunas ir perspektyvus imtynininkas. Todėl visai tikėtina, kad kitais metais jis mus džiugins didelėmis pergalėmis.

5 vieta – Aleksejus Lucenko (dviratis plento): 2,7% balsų

Kazachstano dviratininkas Aleksejus Lucenko

Profesionalus Kazachstano plento dviratininkas Aleksejus Lucenko praėjusiais metais tapo Vuelta a España penktojo etapo aukso medaliu, Azijos čempionu Bahreine, taip pat sugebėjo iškovoti bronzą vienos dienos lenktynėse Dwars door. Vlaanderen (Olandija) ir pergalingai baigė penktąjį „Tour of Almaty“etapą (laimėjo 4 kartus iš eilės). Įspūdingas Aleksejaus rezultatas tikrai vertas aukštesnės vietos. Tačiau ką daryti, jei važinėjimas dviračiu nėra pakankamai populiarus sportas Kazachstane.

6 vieta - Nikita Panasenko (dviračių trasa): 2,6% balsų

Nikata Panasenko plento dviratininkė

Šiam mažai žinomam Kazachstano dviratininkui pavyko iškovoti du aukso medalius Pasaulio taurės dviračių trasoje. Nikita Panasenko tikrai sužavėjo Kazachstano gerbėjus. Taip atsitiko, kai jis strategiškai įveikė savo pagrindinį konkurentą – Graikijos dviratininką Christosą Volikakį – ir tapo aukso medalininku. Šis vaikinas yra Kazachstano dviračių trasos ateitis.

7 – Albertas Linderis (svorio kilnojimas): 2,5 % balsų

Albertas Linderis

Albertas Linderis – jaunas sunkiaatletis iš Kazachstano, pasiekęs sėkmę 2017 m. Azijos čempionate (Ašchabade) svorio kategorijoje iki 69 kg. Tais pačiais metais sportininkė Taipėjuje vykusioje vasaros universiadoje iškovojo aukso medalį. Pagrindinis jo konkurentas buvo Šiaurės Korėjos sportininkas Kim Myung-hyuk. Tačiau Albertas sugebėjo jį pranokti, panaudojęs tik du iš trijų galimų bandymų.