Boksininkas Jurijus Aleksandrovas: biografija ir karjera

Turinys:

Aleksandrovas Jurijus Vasiljevičius yra puikus sovietų boksininkas mėgėjas, nusipelnęs SSRS sporto meistras, būdamas 18 metų tapęs pasaulio čempionu. Iki šiol niekas, išskyrus jį, to negalėjo padaryti tokiame jauname amžiuje. Tarp jo laimėjimų taip pat yra bronzos, sidabro ir aukso medaliai Europos ir pasaulio čempionatuose.

Sportininko biografija

Jurijus Aleksandrovas gimė 1963 m. spalio 13 d. Sverdlovsko srityje (Kamenskas-Uralskis). Į bokso skyrių gimtajame mieste jis pateko būdamas 10 metų. Nuėjau ten paskui savo vyresnįjį brolį Sasha.

Jaunojo boksininko talentas buvo matomas iš karto, o jo atsidavimas ir atkaklumas padėjo pasiekti puikių rezultatų.

Garsus boksininkas Jurijus Aleksandrovas

Jurijui pasisekė su treneriu. Aleksejus Andrejevičius Dementjevas, nusipelnęs RSFSR ir SSRS treneris, padėjo vaikinui ne tik ugdyti bokso savybes, bet ir tapo antruoju tėvu.

Karjera

Jau būdamas 16 metų Jurijus Aleksandrovas laimėjo SSRS jaunimo čempionatą, kuris vyko B alti mieste. Būdamas 17 metų jis buvo Sovietų Sąjungos vyrų komandos narys Monrealyje prie taurėsMira.

Rankos trauma neleido Jurijui laimėti. Jis užėmė trečiąją vietą ir tapo tarptautiniu sporto meistru.

Po šešių mėnesių, dar netapęs SSRS čempionu tarp suaugusiųjų, Jurijus Aleksandrovas, finale įveikęs amerikietį Collinsą, tapo pasaulio čempionu.

Legendinis Teofilo Stevensonas, Kubos sunkiasvoris boksininkas, įėjo į rūbinę pasveikinti jaunąjį čempioną su pergale. O grįžęs į tėvynę Jurijus gavo nusipelniusio sporto meistro vardą.

Praėjus dviem mėnesiams po pasaulio triumfo jaunasis boksininkas tapo SSRS čempionu. 1983 metais Jurijus laimėjo Europos čempionatą (svoryje iki 54 kg), kuris vyko Bulgarijoje. Ten jis tapo geriausiu turnyro boksininku ir gavo garbingą Nikiforovo-Denisovo taurę.

Jurijus Aleksandrovas su savo mokiniu Abdulla Gadžijevu

Artėjo 1984 m. Los Andželo olimpinės žaidynės. Tačiau politika įsikišo ir iš sovietų sportininkų buvo atimta galimybė varžytis dėl olimpinių medalių.

Kaip kompensacija, 1984 m. vasarą sportininkai iš devynių socialistinių šalių dalyvavo sporto varžybose Draugystė-84. Boksas vyko Kuboje, kartu su vandensvydžiu ir tinkliniu.

Finale įveikęs kubietį ir numušęs jį, Jurijus Aleksandrovas iškovojo sidabrą. Politika vėl įsikišo į sportą, nes pats Fidelis Castro sėdėjo tribūnose.

1988 m. Seulo olimpinėse žaidynėse Jurijui negalėjo išvykti dėl traumos, kurią gavo per treniruotę. Tuo metu praleidęs 236 kovas, iš kurių tik 9 buvo pralaimėtos, boksininkas laimėjo viską, ką galėjo.

1989 m. JurijusAleksandrovas netikėtai sulaukė pasiūlymo išbandyti savo jėgas profesionaliame bokse, kuris tuo metu SSRS dar tik iškilo. Vienas pirmųjų įžengė į Maskvos „Dinamo“sporto rūmų ringą ir nugalėjo amerikietį Tony Cisnerosą. Tačiau vėliau jis patyrė keletą pralaimėjimų profesionalų ringe ir 1992 m. paliko sportą.

Jurijus tapo sėkmingu verslininku. Vos pasitaikius progai jis išpildė savo svajonę. 2001 metais Maskvoje atidarė vaikų ir jaunimo bokso mokyklą. Tais pačiais metais jis buvo pakviestas į Rusijos profesionalaus bokso federacijos viceprezidento pareigas, kur dirbo iki mirties.

Išvykimas

Jurijus Aleksandrovas mirė nuo didžiulio miokardo infarkto 2013 m. sausio 1 d. savo vasarnamyje, kur atostogavo su šeima. Atvykęs greitosios medicinos pagalbos ekipažas negalėjo išgelbėti sportininko – jo širdis sustojo visam laikui.

ant boksininko kapo

Ankstyva jo mirtis nustebino daugelį. Iš tiesų, būdamas savo amžiaus, Jurijus sveikata nesiskundė. Jis treniravosi sporto salėje kelis kartus per savaitę, bendravo su studentais, mėgo vairuoti futbolą, žaidė tenisą ir šachmatus.

Jis taip pat turėjo nardymo pažymėjimą – mėgo nardyti.

Jurijus Aleksandrovas savo meilę sportui perdavė šeimai. Jauniausias sūnus Jurijus mėgsta futbolą, vidurinė dukra žaidžia tenisą ir jau žaidžia tarptautiniuose jaunimo turnyruose.