Rusijos taekwondo žaidėjas Denisenko Aleksejus Aleksejevičius: biografija, pasiekimai ir įdomūs faktai

Turinys:

Anonim

Denisenko Aleksejus yra garsus šalies sportininkas, tekvondo žaidėjas. Du kartus laimėjo medalį vasaros olimpinėse žaidynėse. Rusijos čempionas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis ir prizininkas. Pirmųjų Europos žaidynių Baku dalyvis, kur tapo bronzos medalininku. Turi nusipelniusio Rusijos sporto meistro vardą.

Sportininko biografija

Denisenko Aleksejus

Denisenko Aleksejus gimė mažame Bataisko miestelyje, esančiame Rostovo srityje. Tai atsitiko 1993 m.

Denisenko Aleksejų į taekwondo sekciją atvedė jo tėvas, kai jam buvo tik 8 metai. Jis ką tik nuėjo į mokyklą. Ten mūsų straipsnio herojus sutiko savo pirmąjį trenerį, kurio vardas buvo Aleksandras Shinas.

Būsimo čempiono tėvas atidavė savo sūnų šiai sporto šakai, nes norėjo, kad jis atrodytų kaip jaunystės stabai – Jackie Chan ir Jean-Claude Van Damme.

Denisenkos Aleksejaus tėvas pradėjo ruoštis sportinei karjerai nuo pirmųjų savo gyvenimo metų. Jie grūdino kūną. Juk iš pradžių Aleksejus buvo labai ligotas ir silpnas vaikas.

Iš pradžių Aleksejus nenorėjo eiti į skyrių, bet pamažu įsitraukė. Jis pradėjo mėgdžiotisavo tėvo stabus ir su dviguba energija pradėjo praktikuoti taekwondo.

Tėvas sako, kad Aleksejus ne kartą norėjo mesti sportą, bet galiausiai šios minties atsisakė. Net nepaisant to, kad jis turėjo patekti į treniruotę per visą Doną laivu. Tokios problemos kilo statant Vorošilovskio tiltą Rostove. Dėl remonto darbų viešasis transportas nevažiavo į dešinįjį Dono krantą, kuriame jis treniravosi. Taigi turėjau naudotis v altimi. Ir grįžti namo vėlai vakare paskutiniu autobusu.

Privatus gyvenimas

Privatus gyvenimas sportininko karjeroje neseniai suvaidino didelį vaidmenį. Prieš tai jis visą dėmesį skyrė sportui.

Pastaruoju metu, 2016 m. gruodį, jis vedė taekwondo žaidėją Anastasiją Barišnikovą, Londono olimpinių žaidynių bronzos čempionę, tris kartus Europos čempionę, du kartus iškovojusią bronzos medalius pasaulio čempionatuose.

Londono olimpinės žaidynės

Aleksejus Denisenko taekwondo

Aleksejus Denisenko taekwondo rungtyje pradėjo rodyti gerus rezultatus nuo pat pirmųjų jaunimo turnyrų. Netrukus jį pastebėjo rinktinės treneriai.

Sėkmė tarptautinėje arenoje užtikrino jam dalyvavimą vasaros olimpinėse žaidynėse Londone 2012 m. Tuo metu jam nebuvo 19 metų. Denisenko varžėsi lengviausioje svorio kategorijoje – iki 58 kilogramų.

Rusas savo kelią į pergalę pradėjo preliminariajame etape, nes buvo jaunas, visiškai nežinomas sportininkas, turintis žemą asmeninį įvertinimą. ATPačioje pirmoje kovoje olimpinėse žaidynėse mūsų straipsnio herojus susitiko su kostarikiečiu Heineriu Oviedo. Rusas iškovojo triuškinamą pergalę 5:2.

Ketvirtfinalyje Aleksejus Denisenko olimpinėse žaidynėse susitiko su Kinijos sportininku Wei Zhenyanu. Šį kartą kova pasirodė atkakli, ilga ir dar rezultatyvesnė. Denisenko laimėjo 10:7. Įtempčiausios buvo pusfinalio rungtynės, kuriose Aleksejus įnirtingoje kovoje 6:7 nusileido pietų korėjiečiui Lee De Hongui. Beje, ruso įžaidėjas finale patyrė triuškinantį pralaimėjimą nuo ispano Huelio Gonzalezo 8:17.

Tačiau Aleksejus Denisenko rungtynėse dėl trečiosios vietos, vadinamajame atmušimo finale, 3:1 įveikė australą Safwaną Khalilą. Taigi jaunasis rusas iškovojo pirmąjį olimpinį medalį. Londono žaidynėse tai buvo tik vienas iš dviejų bronzos medalių Rusijos taekwondo komandai.

Europos čempionatas Azerbaidžane

Aleksejaus Denisenko taekwondo biografija

Kitas didelis tarptautinis turnyras buvo Europos čempionatas, kuris vyko Azerbaidžano sostinėje Baku. Aleksejus Denisenko, taekwondo tuo metu suvaidino lemiamą vaidmenį sportininko biografijoje, jis be problemų buvo atrinktas į turnyrą.

Varžybose jis varžėsi svorio kategorijoje iki 68 kilogramų. Atletas, įveikęs preliminarius raundus, pateko į lemiamą kovą. Finale jis susitiko su turku Servet Tazegul, bet pralaimėjo.

Komandinėje įskaitoje Rusijos komanda užėmė antrąją vietą ir iškovojo du aukso, tris sidabro ir du bronzos medalius. Stipresnisbuvo tik kroatai.

Pasaulio taurė Rusijoje

Aleksejaus Denisenkos olimpiada

2015 m. Aleksejus Denisenko iškovojo teisę dalyvauti pasaulio čempionate. Taekwondo sportininko biografijoje tuo metu vaidino pagrindinį vaidmenį.

Mūsų straipsnio herojus vėl kovojo svorio kategorijoje iki 68 kilogramų. O paskutinėje dvikovoje vėl susitiko su turku Servet Tazegul. Ir vėl praradau.

Apskritai Rusijos komanda pasaulio čempionate pasirodė nesėkmingai ir užėmė tik 12 vietą. Mūsų komanda neturėjo nei vieno aukso medalio, tik du sidabro medalius (iš kurių vieną iškovojo Denisenko) ir penkis bronzos medalius.

Europos žaidynės Baku

Aleksejus Denisenko finalas

2015 m. Aleksejus Denisenko dalyvavo kitose didelėse tarptautinėse varžybose. Taekwondo buvo įtrauktas į pirmųjų Europos žaidynių programą. Tai olimpinių žaidynių analogas, bet tik Europos komandoms. Iš pradžių buvo manoma, kad vyks tik vasaros žaidynės, tačiau dabar vis daugėja pasiūlymų rengti Europos žiemos žaidynes. Verta paminėti, kad panašios varžybos kituose žemynuose gyvuoja jau seniai. Pavyzdžiui, Pan American, Pan Africa arba Pan Arab Games.

Šiose varžybose Aleksejus Denisenko startavo nuo 1/8 finalo etapo. Jam pasipriešino sportininkė iš San Marino Michele Ceccarone. Rusas užtikrintai laimėjo 19:1. Ketvirtfinalyje mūsų straipsnio herojus taip pat užtikrintai susidorojo su anglu Martinu Stamperiu – 18:6.

Problemos prasidėjo tik pusfinalyje su šeimininkuplatformos, Azerbaidžano Aykhan Tagizade. Atkakliose rungtynėse Denisenko pralaimėjo 5:7. Kovoje dėl trečios vietos rusas susitiko su savo ilgamečiu varžovu – turku Servet Tazegulu. Šį kartą turkas aštuntfinalyje netikėtai pralaimėjo lenkui Karoliui Robakui – 9:21.

Kova dėl trečiosios vietos buvo sėkminga. Denisenko pagaliau pavyko laimėti - 19:16.

Europos žaidynių komandinėje įskaitoje rusai tapo treti, pralaimėję azerbaidžaniečiams ir britams.

Antroji olimpiada

Aleksejaus Denisenko taekwondo olimpiada

2016 m., būdamas 22 metų, Aleksejus Denisenko dalyvavo antrosiose olimpinėse žaidynėse. Taekwondo olimpinėse žaidynėse buvo palyginti jauna, bet jau mylima disciplina.

Savo karūnos svorio kategorijoje iki 68 kilogramų Denisenko vėl buvo vienas iš favoritų. Aštuntfinalyje jis nesunkiai susitvarkė su venesueliečiu Edgaru Contrerasu – 12:2. Ketvirtfinalyje jis susitiko su turku Tazegulu, tačiau šį kartą ir vėl pasirodė stipresnis už varžovą, kuriam iš pradžių reguliariai pralaimėjo. Rusas laimėjo 19:6.

Pusfinalyje 6:1 įveiktas belgas Jaouadas Ashabas. Aleksejus Denisenko finale susitiko su sportininku iš Jordanijos Akhmadu Abagaushu. Kad ir kaip priešinosi mūsų straipsnio herojus, jis vis tiek pralaimėjo 6:10.

Šis sidabro medalis buvo vienintelis, kurį šiose žaidynėse iškovojo rusai. Dėl šio rezultato komandinėje rungtyje jie pasidalijo devintą vietą su Meksika, Nigeriu, Serbija ir Prancūzija.

Kelyje į čempionatą

Dabar Aleksejus Denisenko tęsiasunkiai treniruokitės, kad pagaliau iškovotų aukso medalį didelėse tarptautinėse varžybose. Kaip matote, jam dar niekada nebuvo taip pasisekę.

Šiuo metu Denisenko gyvena savo gimtajame mieste – Batayske. Kartu su savo sportine karjera jis mokosi Naberežnyje Čelnyje.

Su žmona Denisenko planuoja kartu pasirodyti 2020 m. Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse.