Velso stadionas „Cardiff City“: istorija ir rungtynės

Cardiff City yra vienas iš dviejų futbolo klubų Velse, žaidžiančių Premier lygoje. Arenoje trejus metus nuo jos atidarymo įsikūrė Kardifo bliuzo regbio klubas.

Išsami informacija

Stadiono statybos truko dvejus metus ir baigėsi 2009 m. pavasarį. Areną iš karto pradėjo dalintis dvi komandos. Pirmasis buvo Cardiff City futbolo klubas, persikėlęs iš Niniano parko, kuriame sostinės klubas gyveno 99 metus. Antrieji stadiono savininkai yra Cardiff Blues regbio klubas.

Arenos statyba kainavo apie 50 milijonų svarų. Arupas buvo architektas. Talpa – 25 tūkst. „Cardiff City“stadionas yra antra arena šalyje pagal vietų skaičių, nusileidžianti tik „Millenium“, talpinanti 74,5 tūkst. Vasarą Kardifo miesto stadionas buvo atnaujintas, po to jis pradėjo talpinti iki 33,5 tūkst. sirgalių.

Pirmieji žaidimai

2009 m. liepos viduryje Cardiff ir Celtic žaidė draugiškas rungtynesarenos rungtynės. Oficialus Cardiff City stadiono debiutas įvyko 2009-ųjų rugpjūtį, kai pas šeimininkus atvyko „Scunthorpe United“. Rungtynės baigėsi triuškinama velsiečių pergale rezultatu 4:0.

Tų pačių metų lapkritį Velso rinktinė pirmą kartą apsilankė stadione, sužaisdama draugiškas rungtynes su Škotija. Rungtynės baigėsi velsiečių pergale 3:0. Beveik po metų Velsas žaidė pirmąsias oficialias rungtynes Cardiff City. Tai buvo atrankos į Euro-2012 rungtynės. Britų komanda buvo Bulgarijos varžovė.

Žymios rungtynės

Vienas pirmųjų didelių klubų, apsilankiusių naujoje Velso klubo arenoje, buvo „Manchester City“. Tai buvo „Premier“lygos 2-ojo turo rungtynės. Rungtynės baigėsi sensacinga Cardiff City pergale 3:2. Antrojo kėlinio pradžioje „piliečiai“išsiveržė į priekį, tačiau po kelių minučių velsiečiai išlygino rezultatą, o kėlinio pabaigoje Campbello dublis suteikė komandai didelę persvarą. Negredo nustatė galutinį rezultatą per sustabdymo laiką.

Manchester United atvyko į Velsą 12-ajame ture. Rungtynės baigėsi lygiosiomis. 13-ajame ture Cardiff City varžovas buvo Londono „Arsenal“. Šį kartą Velso žaidėjams nepavyko nustebinti grando. Ramsey įtvaras ir Flamini įvartis suteikė kanonieriams triuškinančią pergalę.

Liverpool kovo mėnesį lankėsi Kardife. Rungtynės buvo surengtos kaip „Premier“lygos 31-ojo turo dalis. Merseysiders buvo viena geriausių komandų čempionate ir pretendentų į titulą. Žaidimo debiutas Rungtynės atidarė tašką. Po kelių minučių Sauresas atkūrė status quo. Pirmojo kėlinio viduryje Campbello įvartis dar kartą išvedė velsiečius į priekį, tačiau prieš pertrauką Skrtelas vėl išlygino rezultatą. „Liverpool“antrąjį kėlinį laimėjo 4:1 ir rungtynes laimėjo 6:3.

Cardiff City stadionas Cardiff City

Paskutiniame 2013–2014 m. sezono ture „Chelsea“atvyko į Kardifo miestą, nes likus kelioms rungtynėms iki Anglijos čempionato pabaigos prarado šansus tapti čempionu. „London Grand“tapo paskutiniu puikiu klubu, apsilankiusiu Velso stadione. Rungtynės baigėsi Jose Mourinho auklėtinių pergale 2:1. Sezono pabaigoje „Cardiff City“, kurio vyriausiasis treneris Ole Gunnaras Solskjaeris buvo paskirtas čempionato metu, buvo iškritęs į čempionatą ir per 3 sezonus nė karto nebuvo pakeltas į Anglijos „Premier“lygą.

UEFA supertaurė

2013–2014 m. „Premier“lygoje užėmęs 20 vietą Kardifas iškrito į antrąjį Anglijos futbolo divizioną. Nuo to laiko į klubo areną neatėjo nė viena pasaulinio garso komanda. Tai turėjo pasikeisti po to, kai Cardiff City buvo pasirinktas 2014 m. UEFA Supertaurės rungtynių tarp Madrido „Real“ir „Sevilla“komandų.

Rungtynėse apsilankė 30 854 žiūrovai, o tai vis dar yra arenos rekordas. Arbitras buvo Anglijos teisėjas Markas Clattenburgas. Madrido „Real“laimėjo 2:0 Cristiano Ronaldo dėka.